Urodziny Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek obchodzi 82 urodziny!

Kubuś Puchatek (wersja angielska to żeński miś: Winnie-the-Pooh) został stworzony 14 października 1926 roku przez brytyjskiego pisarza A. A. Milne'a. Polskie wydanie Kubusia Puchatka ukazało się w 1938 r., czyli 70 lat temu!

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie już po raz kolejny zaprosiła małych czytelników na urodzinowe przyjęcie. Tym razem w bibliotece spotkało się 55 dzieci - uczniów PSP w Rzeczniowie. Ze względów na dużą ilość zaproszonych gości - małych czytelników podzielono na dwie duże drużyny, w których rywalizowały po dwie grupy: (Grupy Kubusia Puchatka i Tygryska). Dla obydwu grup przygotowano konkursy, zabawy ruchowe, rysowanie, kolorowanie przyjaciół Kubusia Puchatka. Uczestnicy mogli wykazać się wiedzą o Kubusiu i jego przyjaciołach, mogli też tak jak Kubuś skosztować jego ulubionego słodkiego miodku. Oprócz zabaw sprawnościowo-ruchowych nasi goście słuchali fragmentów książki o Kubusiu Puchatku. I tu okazało się, że jedna z czytelniczek Weronika Cygan jest super znawczynią biografii Kubusia Puchatka. Została wybrana na Ambasadora Kubusia Puchatka w roku szkolnym 2008/2009. Weroniko - gratulujemy!!!

Obie grupy spotkały się w Bibliotece. Wręczono Kubusiowi przygotowane prezenty, podliczono punkty w rywalizacjach konkursowych. Kinga Rogala i Angelika Altenberg odczytały życzenia dla Kubusia. Natomiast ja odczytałam list do dzieci, wychowawców i bibliotekarzy od Kubusia.

Kochany Kubusiu!
Dziś są twoje urodziny,
A więc wszyscy ci życzymy
wiele przygód, dużo miodu,
abyś nigdy nie czuł głodu.
Dużo szczęścia i radości
oraz mnóstwa miłych gości.
Chociaż latka szybko lecą,
zawsze miej swoje "co nieco".
Moc pomysłów i słodyczy
- tego każdy ci dziś życzy.

Natomiast ja odczytałam list do dzieci, wychowawców i bibliotekarzy od Kubusia.

Następnie ku uciesze wszystkich gości podano tort. Tort był okazały i równie smaczny, z pięknym portretem Kubusia. Przyjęcie urodzinowe zaplanowano na dwie godziny, które minęły niepostrzeżenie i zabawa dobiegła końca. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodkie małe co nieco.

No to dzieciaki do zobaczenia za rok na kolejnych urodzinach Kubusia Puchatka, na które zapraszam Was ja (Krystyna Wójtowicz- dyrektor Biblioteki) oraz panie Marzena Wójcik - autorka scenariusza tegorocznej imprezy i Bożena Giemza oraz nieodzowni stażyści (Sylwia, Grzesiek i Karolina) - pracujący w naszej bibliotece.

Krystyna Wójtowicz