Urodziny Kubusia Puchatka

Informacja dotycząca przeprowadzonej lekcji bibliotecznej
w Filii Bibliotecznej w Pasztowej Woli

Na imprezę przybyło 13  dzieci w  wieku od  5 do  7  lat. Najpierw było odczytanie listu od  Kubusia Puchatka, który dostarczył do  biblioteki Święty Mikołaj. Nastę­pnie dzieci uwa­żnie wy­słu­cha­ły fra­gmen­tu bajki pt. „Wielka urodzinowa nie­spo­dzianka dla Puchatka”. Niespożytą energią i  wia­domo­ściami wyka­zały się „Tygryski”, i  „Prosiaczki” w  trakcie urodzinowych zabaw, którymi były: układanie puzzli, malo­wanie Kubusia, nauka wiersza o  Kubusiu Puchatku w  formie życzeń oraz odga­dywanie zaga­dek: „kto to powiedział”.
      W nagrodę za znajomość przyjaciół Kubusia dzieci otrzy­mały zna­czki z  Kubu­siem Pucha­tkiem.
      Jak nakazuje dobry obyczaj, przyjęcie urodzinowe zwień­czył tort. Przed kon­sumpcją dzieci z  ogro­mną werwą odśpie­wały Kubusiowi 100-lat.
      Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, czas im­prezy dobiegł końca. Dzieci opuszczały biblio­tekę szczęś­liwe, z  uśmie­chem na  twarzy.
      Jednakże czas płynie jak woda i  ani się  obejrzymy gdy będziemy obchodzić 84  urodziny Kubusia Puchatka, tym bardziej, iż  pierwsi goście już się  zapowiedzieli.

Stanisława Makowska

Urodziny Kubusia Puchatka w Siennie

W czwartek 15 października przedszkolaki z  Sienna i  Kochanówki obchodziły urodziny książkowego bohatera Kubusia   Puchatka. Urodziny były bardzo huczne. Dzieci wręczyły wiekowemu jubilatowi prezent i  odśpiewały „Sto lat”. Był również tort. Fragmenty „Kubusia  Puchatka” czytała młodzież z  Klubu Miłośników Książki i  Języka. Był także mini konkurs wiedzy o  Kubusiu i  jego przyjaciołach.

Beata Szczeblewska
Bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej