Zima 2010/2011 „Obsługa komputera - od podstaw”

„Obsługa komputera - od podstaw”
czyli
bezstresowe zajęcia z obsługi komputera dla Seniorów !

Na naukę nigdy nie jest za późno, zapraszamy pokolenie „dojrzałe wiekiem” na kurs komputerowy.

Oferujemy Państwu kurs „Obsługa komputera – od podstaw”, który jest nową formą pracy z  czytelnikiem w  naszej bibliotece.
Do tej pory głównymi klientami Czytelni Internetowej byli uczniowie i  studenci oraz osoby dorosłe, które potrafią samodzielnie obsługiwać komputer i  Internet.

Pokolenie „dojrzałe wiekiem” - Seniorzy, rzadko lub w ogóle nie pojawiają się w  Czytelni Internetowej, twierdząc że nie potrafią samodzielnie obsłużyć komputera i  skorzystać z  Internetu, bo  nie potrafią przełamać lęku przed nową (dla nich) technologią.
      Kurs jest kierowany do tych, którzy wiedzą jak zmieniła się forma komunikacji w rodzinie, wśród przyjaciół i chcą czuć się dobrze wśród młodych (dzieci, wnuków) dla których komputer, komórka istnieją od zawsze. Ukończenie kursu zapobiegnie ich cyfrowemu wykluczeniu.
      Każdy uczestnik szkolenia będzie miał zapewnione samodzielne stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu oraz oprogramowaniem umożliwiającym realizację zadań przewidzianych w programie kursu.

Zajęcia prowadzone będą przez cierpliwych instruktorów.

Kurs będzie się odbywał raz w tygodniu po dwie godziny.
Informacje i zapisy: Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie,
codziennie w godz. 8.00-18.00