Krótkie refleksje na zakończenie roku

Drodzy Czytelnicy!

 

Rok 2017 zbliża się wielkimi krokami do zamknięcia za sobą drzwi. W skali kraju obfitował w znaczące kulturalne rocznice, bowiem  Sejm  ustanowił go rokiem Josepha Conrada–Korzeniowskiego, Adama Chmielowskiego, Honorata Koźmińskiego ,Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego a także rokiem rzeki Wisły.

Literacką Nagrodę Nobla 2017 otrzymał  Kazuo Ishiguro, który w powieściach o ogromnym ładunku emocjonalnym odkrywa pustkę pod naszym złudzeniem połączenia ze światem / Gazeta Wyborcza, Emilia Dłużewska, 5 października 2017r./.

Nasza instytucja kultury miała też swoje święto- 70 rocznicę powstania, otrzymała też nagrodę SBP-  „Mistrz promocji Czytelnictwa 2016”. Biblioteka w Rzeczniowie stara się być miejscem otwartym, przyjaznym i inspirującym. Dzieje się tak przy  wsparciu Urzędu Gminy w Rzeczniowie oraz Starostwa Powiatowego w Lipsku. Nie bez znaczenia pozostają tu dobre relacje z naszymi czytelnikami i odbiorcami działań czytelniczo- kulturalnych. To Państwo swoimi zapytaniami  dążycie do wzbogacenia biblioteki o ciekawe tytuły wydawnicze, a także umacniacie nas do prowadzenia prac nad  przedsięwzięciami infrastrukturalnymi. Bo to w końcu Nasi Czytelnicy  zasługują na bezpłatne, ale też piękne, wygodne i nowoczesne miejsce dostępu do kultury i książki. Te plany pozostają w sferze  „działań do realizacji na rok 2018 i kolejne lata”.

I jeszcze jedno we wrześniu ogłosiliśmy biblioteczny quiz z okazji 70- lecia Biblioteki w Rzeczniowie pt. „Z biblioteką jest fajnie”. Troszeczkę przeciągnęło się ogłoszenie wyników tego quizu, za co serdecznie przepraszamy jego uczestników. A, że piszę ten tekst w formie podsumowania to czas na wyniki i gratulacje:

miejsca nagrodzone:

I miejsce – Bartosz Piątek - (16 punktów )

II miejsce - Kazimiera Pastuszka -  (14 punktów )

III miejsce – Jadwiga Bukowska – (11 punktów)

IV miejsce – Patrycja Mizera i Karolina Pastuszka- (10 punktów)

podziękowanie za udział:

Natalia Pastuszka - (9 punktów)

Mikołaj Pastuszka - (8 punktów)

Kacper Pastuszka - (7 punktów)

 

Nam, Bibliotekarzom Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie oraz filii bibliotecznych w Grabowcu i Pasztowej Woli pozostaje przekazać podziękowania za trwanie z nami przez te wszystkie lata oraz  życzenia kolejnych „tłustych lat w kulturze”, a wszystkim Czytelnikom dobrej lektury, zdrowia  i pomyślności w nadchodzącym 2018 roku.