Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Wybierz wschód z nurtem rzeki Krępianki… albo po prostu wybierz się z nami – Odjazdowymi Bibliotekarzami !!!

Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie oraz Filie Biblioteczne w Grabowcu i w Pasztowej Woli po raz szósty zaprasza swoich Czytelników na rajd rowerowy z Odjazdowymi Bibliotekarzami!

Startujemy w niedzielę 25 czerwca 2017 r. Wyjazd chętnych sprzed:

• Filii w Pasztowej Woli- godzina 13.30

• Filii w Grabowcu – godzina 13.45

• Siedziby GiPBP w Rzeczniowie, godzina 14.00

Tym razem trasa powiedzie nas przez drogi , dróżki najmniej uczęszczane w naszej gminie.

Myślą przewodnią niech będzie cytat z wiersza Waldemara Balcerowskiego (poety z Rzeczniowa) „śpiew”.

wybierz wschód z nurtem rzeki Krępianki

wybierz północ za przesłoną lasu

niech cię zwiodą wyżyny południa

niech zaszumi słoneczny zachód…

Odwiedzimy podczas wspólnej eskapady rowerowej miejscowości "Wieżę" , Kadłubek , Janów, Gozdawę, Jelankę. Odwiedzimy zapomniany cmentarz ewangelicki w Gozdawie.

Chęć udział w rajdzie możecie zgłaszać osobiście lub telefonicznie

48 61 67 056- GiPBP Rzeczniów, 48 6167062 – Filia biblioteczna w Grabowcu,

48 61 67 416 Filia w Pasztowej Woli).

Planujemy ognisko na zakończenie w Rzeczniowie, zabawny quiz o rzece Krępiance oraz dużą dozę humoru i dobrego towarzystwa.