Podróżniczy eliksir i spotkanie z ludźmi ciekawymi świata w bibliotecznym Zakątku Podróżnika.

Jak pisze Beata Pawlikowska podróżowanie to „dziki sok składający się ze strachu, ciekawości, radości, oczekiwania. Wiem, że niczego nie wiem i że wszystko może się zdarzyć… Wiem tylko tyle, że będę poznawać nieznane, uczyć się, podziwiać, bać i odkrywać prawdę we wszystkich wymiarach- prawdę o ludziach, ich obyczajach, sposobie myślenia, kuchni, historii, a także prawdę o sobie…”

O swoich podróżach, przygotowaniach do nich opowiadali państwo Maria i Tadeusz Gębka. Nasze spotkanie było zbyt krótkie, by w pełni opowiedzieć o wrażeniach z Egiptu, Tunezji, Maroka. O podróży statkiem, o pobycie na pustyni i podróżowaniu na wielbłądach. Pan Tadeusz z pasją opowiedział o piramidach i faroaonach.  Ze wszystkich odwiedzonych miejsc nasi podróżnicy mieli bogatą dokumentację zdjęciową oraz drobne pamiątki.

Pani Maria zdradziła, że zawsze marzyła o podróżowaniu. A jeśli marzymy to jest to już początek czegoś wspaniałego. Potem tylko trzeba przejrzeć przewodniki po danym miejscu, odkładać pieniądze, znaleźć dobrą wycieczkę i biuro podróży, spakować walizki i w drogę.

Jak mówi B. Pawlikowska „… wtedy wszystko dzieje się już samo”, a pani Maria i Pan Tadeusz zgadzają się z tym stwierdzeniem.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy udanych podróży tych najbliższych po kraju i tych dalszych zagranicznych. Pamiętajcie jednak, że początkiem podróży jest planowanie, a do tego na pewno przyda się książka z biblioteki.