„Witajcie w naszej bibliotece"- pasowanie na czytelnika biblioteki

Tradycją stało się już pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika naszej biblioteki. W tym roku tą wyjątkową uroczystością zamykaliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - organizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przez grupę teatrzykową „Pegaz”, działającą przy bibliotece krótka inscenizacja, podczas której młodzi aktorzy starali się przekazać wiedzę o książce i bibliotece. Podczas pasowania uczniowie zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek w bibliotece jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość tytułów baśni i bajek, wspólnie układali alfabet poznając nowe słowa. Wysłuchali fragmentów książek czytanych przez zaproszonych gości. Skupione i poważne w obecności swojej wychowawczyni, dyrektora szkoły p. Z. Koryckiego, pań bibliotekarek uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor biblioteki Krystyna Wójtowicz. Już jako czytelnicy biblioteki podpisali się pod przysięgą, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Nasi nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książki i drobne upominki. Mamy nadzieję, że od tej pory nasza biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem przyjaznym i radosnym, gdzie czytelnicy są zawsze mile widziani.