Konkurs "SUPEER GŁOWY 2008"

UCZESTNICY:

1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych w powiecie lipskim - czytelników bibliotek publicznych: w Lipsku, Ciepielowie, Chotczy, Rzeczniowie, Siennie, Solcu n. Wisłą oraz Filiach bibliotek gminnych.
  2. W trakcie trwania konkursu można zapisać się jako oficjalny czytelnik poprzez wypełnienie odpowiednich formularzy w placówkach bibliotecznych.
  3. W celu wzięcia udziału w konkursie należy w okresie od 24.09.2008 r. do 30.10.2008 r. uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych przeprowadzanych w bibliotekach Powiatu Lipskiego przygotowujących do eliminacji I stopnia (lekcje te mogą być przeprowadzone również przez nauczycieli- bibliotekarzy na terenie własnych szkół).

ZASADY ORGANIZACJI KONKURSU:

1. I etap konkursu odbędzie się w każdej bibliotece gminnej Powiatu Lipskiego (można go również przeprowadzić na terenie własnej szkoły – zapraszając do udziałów komisji konkursowej bibliotekarza z biblioteki gminnej).
  2. Finaliści będą wyłaniani przez poszczególne placówki biblioteczne na terenie swojej gminy: każda biblioteka wyłoni reprezentację - 5 osobową do finału powiatowego.
  3. Drużyna reprezentująca swoją szkołę (bibliotekę gminną) przygotuje prezentację multimedialną: „Nasza klasa, nasza szkoła” maksymalnie 10 slajdów.
  4. Drużyna wykona plakat lub mapę mentalną „ Czy jesteś już w sieci- czyli o pułapkach konsumeryzmu)” - patrz załączony regulamin.
  5. Grupa finalistów odpowie na wybrany przez siebie zestaw pytań oraz wykaże się praktyczną wiedzą czytelniczą (praca z komputerem - wykorzystanie internetu).
  6. Odpowiedzi na pytanie udziela kapitan, po wcześniejszej naradzie zespołu.
  7. Za każdą prawidłową odpowiedź drużyna otrzymuje od 1-5 punktów.
  8. Zespół, który uzyskał największą punktów ilość otrzymuje nagrodę główną, wszyscy finaliści uzyskają okolicznościowe dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.

Finał konkursu będzie miał miejsce 20.11.2008 r. od godz. 1000 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Siennie.

ZADANIA DO POBRANIA:

Zadania dla drużyn - dokument Word
WYNIKI KONKURSU:
Zostaną ogłoszone w dniu przeprowadzenia finału Konkursu.
KONTAKT:
Gminna i Biblioteka Publiczna w Siennie