Przydatne adresy internetowe...STRONY OGÓLNE /PORTALE INFORMACYJNE/

www.wp.pl
Pierwszy polski portal internetowy. Katalog tematyczny jest stale aktualizowany.

www.polska.pl
Serwis informacyjny zawierający odsyłacze do ciekawych i pożytecznych stron

www.onet.pl
Jeden z najlepszych polskich portali. Posiada też szybką i sprawną wyszukiwarkę, duży katalog tematyczny i przejrzysty układ stron ułatwiają korzystanie z jego zasobów

www.ahoj.pl
Młody polski portal powstał latem 2000 r. Gwarantuje aktualne informacje, rozrywkę i różnego rodzaju usługi

www.e.pl
Jeden z najnowszych polskich portali internetowych. Aktualne informacje, i szybka wyszukiwarka to tylko niektóre z jego zalet

www.yoyo.pl
Posiada możliwość wyboru interesujących nas serwisów tematycznych. Doskonale prowadzony serwis muzyczny, dobry serwis o nauce i pracy

  • Bibliografia polskich internetowych tekstów literackich i naukowych, oraz materiałów internetowych dotyczących Polski - są to strony dotyczące malarstwa, poezji, beletrystyki, muzyki, teatru, podróży, historii, filozofii, religii, przyrodzie, są tam także podręczniki, słowniki, mapy - słowem niemal wszystko. REWELACJA!

  • Prof. Roman Antoszewski z Nowej Zelandii zebrał linki do niemal wszystkich dostępnych w Internecie tekstów literackich po polsku. Od "Bogurodzicy" - do dziś.

JĘZYK POLSKI

www.pan-tadeusz.pl/
Strona poświęcona głównie znakomitej ekranizacji epopei narodowej autorstwa Andrzeja Wajdy. Zawiera informacje na temat obsady, twórców filmu, liczne informacje o ekranizacji, statystyki oglądalności, a także wypowiedzi reżysera i ekipy. Bogato ilustrowana fotosami i fragmentami filmu. Jako dodatki - pełny tekst arcydzieła z podziałem na księgi oraz informacje o Adamie Mickiewiczu.

www.cytaty.digimer.pl 
Komputerowa księga cytatów - od starożytności do współczesności. Sentencje w układzie alfabetycznym - wg nazwisk autorów oraz tematycznym

http://reporter.cytaty.pl/
Cytaty i przysłowia w układzie tematycznym. Wyszukiwarka: treść-autor

http://venus.ci.uw.edu.pl/~alexwin
"Adam Mickiewicz w Internecie" to jedna z wielu poświęconych mu witryn, ale wykonana w bardzo interesujący sposób. Nie znajdziemy tutaj standardowych informacji dotyczących Mickiewicza. Za to strona jest doskonałym punktem wyjścia do ukierunkowanych poszukiwań informacji o poecie. Jej autor wydobył z Sieci to, co może rozszerzyć i uzupełnić posiadaną wiedzę. Przejrzał i posortował kilka tysięcy stron, wybierając kilkadziesiąt najbardziej wartościowych. Posegregował je i opisał ich zawartość. W ten sposób powstały działy obejmujące: strony domowe, serwisy specjalistyczne, biblioteki sieciowe, encyklopedie, strony okolicznościowe i artykuły.

www.bykom-stop.top.pl
Witryna poświęcona ortografii. Każdy internauta, może samodzielnie sprawdzić swoją wiedzę, wykonując zamieszczony w serwisie test-dyktando. Gdy skończy, może obejrzeć prawidłowo rozwiązany test oraz poznać ocenę, jaką otrzymał.

http://monika.univ.gda.pl/~literat
Biblioteka literatury polskiej to bardzo bogata i ciekawa witryna na łamach której można znaleźć wiele informacji o Uniwersytecie Gdańskim i jego wydziale Filologiczno-Historyczny, a przede wszystkim strony literackie. Wśród nich Przewodnik po literackich zasobach internetu. Są tu zbiory tekstów w sieci; Słowniki i Encyklopedie; Epoki historyczne; Utwory, gatunki rodzaje literackie; Bohaterowie literaccy; Pisarze. Witryna zawiera też Internetowy katalog.

www.staropolska.gimnazjum.com.pl/index.php
Serwis naukowo-edukacyjny poświęcony dawnej literaturze polskiej w kontekście dziedzictwa kultury polskiej

KSIĄŻKA W INTERNECIE

  • Andrzej Sapkowski Zone
  • Bio- i bibliografia, wywiady, artykuły, recenzje itp. Pisarz zabiera głos na listach dyskusyjnych i publikuje tu swoje utwory.
  • Nike
  • Strona poświęcona prestiżowej nagrodzie literackiej "Gazety Wyborczej" i firmy Nicom Consulting.
  • Fabrica Librorum
  • Można zamówić powieść na dowolny temat.
  •  

HISTORIA

www.zamki.pl/
Historia i teraźniejszość zamków polskich. Mapa Polski z zaznaczonym umiejscowieniem zamków, liczne fotosy. Tekst także po angielsku i niemiecku. Do ściągnięcia program - odpowiednik strony na dysku lokalnym.

www.pantheon.org/mythica/
Encyklopedia mitologii, nie tylko greckiej. Dane o kilkunastu mitologiach świata, w tym tak egzotycznych jak etruska, haitańska, polinezyjska oraz mitologie Inków, Majów i Azteków. Oprócz mitów zajęto się także innymi nierzeczywistymi wytworami wyobraźni ludzkiej /np. smokami, wróżkami itp./ Strona bogato ilustrowana, o przejrzystym układzie.

http://friko.onet.pl/op/rg1
"Historia Polski i Europy" stanowi niezwykle obszerny serwis obejmujący zagadnienia z zakresu historii. Dwoma głównymi działami są "Historia Polski" oraz "Historia powszechna". Autor prezentuje też materiały dotyczące dziejów Śląska.

www.kampania.digimer.pl
Serwis poświęcony wojnie obronnej Polaków z Wehrmachtem i Armią Czerwoną we wrześniu 1939 roku. Znajdziemy w nim przejrzyste kalendarium najważniejszych wydarzeń, a także opis największych bitew. Autorzy serwisu przedstawili również stan uzbrojenia walczących stron oraz biografie dowódców i polityków. Na uwagę zasługuje galeria zdjęć i reprodukcji /od plakatów wzywających do walki po znaczki pocztowe z obozów internowania/.

www.leksykony.gs.pl/dzieje
Dzieje świata

www.historia.top.pl
Historia od.... do...

www.pk.bezuprzedzen.pl
propaganda komunistyczna

http://republika.pl/dyku
Historia powszechna i historia Polski

http://republika.pl/rg1
Historia Polski i Europy

www.camelotintl.com/world
Historia świata

www.staszic.waw.pl/~l.kalbar
Rozbiory Polski XVIII w

www.parabellum.prv.pl
Polsko-niemiecki konflikt zbrojny

www.polskaludowa.com
Internetowe Muzeum Polski Ludowej

 

GEOGRAFIA

www.nz.com/
Pod tą prostą nazwą kryje się znakomita witryna prezentująca Nową Zelandię. Są tu chyba wszystkie ujęcia, w jakich można patrzeć na to egzotyczne państwo: fauna i flora, turystyka, mieszkańcy wysp, kultura, ale także biznes i marketing. Dużo ciekawych zdjęć i informacji.

www.hum.amu.edu.pl/~zbzw/ph/pnp/pnp.htm
Witryna polskich Parków Narodowych. Zawartość to m.in. mapy, szczegółowe opisy parków, zdjęcia a nawet quiz tematyczny. Dodatkowo łącza do innych stron zajmujących się tą tematyką.

www.tatry.sk/
Słowacka strona o Tatrach, w ujęciu turystycznym. Opracowana bardzo drobiazgowo: są informacje o dojazdach, noclegach, miejscach, gdzie można uprawiać sporty, a także oddawać się innym sposobom spędzania wolnego czasu: są też trasy pieszych wędrówek.

www.yellowstone.net
Strona jednego z najbardziej znanych parków narodowych USA. Liczne informacje o parku: trasy turystyczne, fotografie, multimedia, gazetka parkowa, można nawet dokonać rezerwacji.

Adresy stron niektórych parków narodowych:

www.bpn.babia-gora.pl
Babiogórski PN

www.akson.sgh.waw.pl~ada/ZB/GH/I/biesz_p.htm
Bieszczadzki PN

FIZYKA Z ASTRONOMIĄ

www.physlink.com
Bogata edukacyjna witryna - po angielsku. Zawiera artykuły, linki do czasopism i innych stron poświęconych fizyce, jest także możliwość zadania pytań ekspertom.

http://micky.wel.tuniv.szczecin.pl/karpik/kwanty.html
Serwis zawiera wybrane zagadnienia z zakresu fizyki kwantowej. Ponieważ to trudny dział, a materiał o nim rozproszony jest po wielu podręcznikach, autor postarał się zebrać i przystępnie wyjaśnić podstawy niezbędne do zrozumienia mechaniki kwantowej.

http://155.158.101.72/fizyka
Wśród wielu pytań egzaminacyjnych często pojawia się problem wyznaczania w sposób doświadczalny różnego rodzaju współczynników. W celu przypomnienia sobie tego typu zadań warto zajrzeć do serwisu "Fizyka". Dostępy jest również zbiór zadań z rozwiązaniami, podręczny kalkulator i tabele fizyczne.

BIOLOGIA Z MEDYCYNĄ

www.zoo.wroclaw.pl
Witryna poświęcona najpopularniejszemu ogrodowi zoologicznemu w Polsce. Zawiera historię zoo, aktualności, godziny otwarcia i sposoby dojazdu, fotosy i informacje na temat zwierząt a także wirtualne zoo - wycieczkę po najciekawszych miejscach ogrodu. Ciekawostką jest zamieszczenie kilku tapet ze zdjęciami zwierząt do ściągnięcia dla użytkowników strony.

www.wolf.wild.art.pl/
Coś dla miłośników wilków. Opis ich zwyczajów i problemów, życie rodzinne, występowanie na Ziemi, a nawet test dla zainteresowanych. Oczywiście liczne fotografie i linki. Tekst także w wersji angielskiej.

www.homearts.com/depts/garden/00gardc1.htm
Wszystko o kwiatach. Od uprawy do pielęgnacji, poprzez architekturę i zasady urządzania ogrodów, układanie bukietów, do sklepu z sadzonkami kwiatowymi.

www.grzyby.pl
Internetowy atlas grzybów polskich. Bogato ilustrowane opisy 163 gatunków. Porady praktyczne dla grzybiarzy, przepisy na potrawy z grzybów, spis literatury, łącza do innych stron o tej tematyce.

www.zdrowie.med.pl
Encyklopedia - Co trzeba wiedzieć aby być zdrowym. Opracowane przez lekarzy i specjalistów opisy anatomii i fizjologii poszczególnych układów człowieka /układ trawienny, układ krążenia/, ponadto opisy chorób - grypa, nadciśnienie, otyłość. Opisano też najczęstsze badania z jakimi możemy się spotkać w codziennym życiu. Przegląd najciekawszych czasopism, książek, serwisów internetowych poświęconych zdrowiu.

www.ids.edu.pl/wwwbio
Serwis "Biologia w Internecie" zawiera materiały z biologii z zakresu szkoły średniej. Główne działy dotyczą: fizjologii, systematyki roślin i zwierząt, biologii komórki, genetyki oraz ekologii. Uzupełnieniem serwisu jest kolekcja fotografii, zawierająca kilkaset zdjęć flory i fauny. Skorzystać możemy także ze zbioru odnośników do stron uniwersytetów o kierunkach biologicznych, grup dyskusyjnych oraz witryn zawierających programy biologiczne.

www.akwarium.org.pl
W obrębie tej witryny znajdziemy prawie wszystko na temat hodowli rybek akwariowych

CHEMIA

www.chemia.panoramix.net.pl
Strona poświęcona popularyzacji chemii. Podstawowy podział związków chemicznych na organiczne i nieorganiczne, indeks nazw związków, układ okresowy pierwiastków, tablice z danymi chemicznymi oraz wyczerpujące opisy związków chemicznych - oto atuty tej strony.

http://chemia.panoramix.net.pl
Jeden z najlepszych serwisów poświeconych chemii "Docent online". Związki chemiczne zgrupowana i bardzo starannie opisano w dwóch działach: organiczne i nieorganiczne. W atrakcyjny i nietypowy sposób zaprezentowano Tablicę Mendelejewa. Serwis zawiera wiele przykładów ciekawych doświadczeń chemicznych.

http://www.chemmix.artnet.pl/
Chemmix to serwis poświęcony chemii organicznej, jak i nieorganicznejMożna tu znaleźć praktyczne doświadczenia chemiczne i różne porady, tematy teoretyczne dla gimnazjum i liceum. Wiele pomocy naukowych (Układ okresowy, Tablica rozpuszczalności, Skala elekroujemności, pomocnik). Popularny program pomocnik pomaga w rozwiązywaniu zadań i nauki chemii organicznej. Wyrównuje on także równania spalania związków organicznych.
Częste aktualizacje.
 

www.webelements.com
Układ okresowy

http://www.sci.ouc.bc.ca/chem/molecule/molecule.html
Baza ponad 1250 związków uszeregowanych w kategorie tematyczne np. alkany, aromatyczne, leki, witaminy itp.

http://mc2.cchem.berkeley.edu/Smells/
Związki zapachowe

http://www.nyu.edu/pages/mathmol/library/
Inna ciekawa baza plików 'pdb'

MATEMATYKA

www.forum.swarthmore.edu
Internetowe forum poświęcone popularyzacji matematyki i dziedzin pokrewnych. Zawiera kursy, poradniki, zadania z rozwiązaniami, opracowania poszczególnych zagadnień matematycznych., dział "Pytanie do eksperta". Są też łącza do innych stron o królowej nauk.

www.algebra-online.com
Strona dla nauczycieli, studentów i uczniów poświęcona matematyce. Można wysłać list z zapytaniem do fachowców, albo od razu poszukać w rubryce "Odpowiedzi na pytania". Dodatkowo linki do książek o matematyce.

www.webmath.com
Znajdziemy tu nietypową pomoc w rozwiązywaniu zawiłych problemów matematycznych. "WebMath", czyli matematyczna ściąga, umożliwia wpisanie przykładów sprawiających kłopoty, a strona wygeneruje prawidłową odpowiedź wraz z pełnym wyjaśnieniem zastosowanej metody rozwiązania. Nie wszystkie problemy da się rozwiązać, gdyż serwis nie jest jeszcze ukończony. Można natomiast skorzystać z tablic przeliczeń różnych jednostek oraz z przykładów szybkiego przeliczania pewnych wielkości.

www.fsmw.math.uni.wroc.pl
Głowną część serwisu "Spotkania matematyczne w internecie" stanowią zadania usystematyzowane od klasy I szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Zebrano tutaj testy, prace maturalne oraz egzaminacyjne z minionych lat.

PRZEDMIOTY ZAWODOWE

www.photo.net/photo
Strona poświęcona fotografii. Porady dotyczące sprzętu, techniki robienia zdjęć, a także omówienie nowych tendencji w fotografii - skanowania i obróbki komputerowej. Kolekcja zdjęć artystycznych oraz wiele linków do pokrewnych stron.

PLASTYKA

www.webmarket.com.pl/beksinski
Galeria autorska Zdzisława Beksińskiego - jednego z najwybitniejszych polskich współczesnych malarzy, a od niedawna także grafika komputerowego. Można obejrzeć liczne prace artysty.

www.picasso.art.pl
Strona poświęcona wielkiemu artyście hiszpańskiemu. Życiorys, fotografie Picassa oraz jego przyjaciół, reprodukcje dzieł z wydzielonymi autroportretami.

INFORMATORY

www.kul.lublin.pl/admin/oinfo/prasa/linki/uczelnie.html lub
www.studia.pl
Informatory zawierają dane /adresy, telefony, kierunki studiów/ o wszystkich uczelniach polskich. Można tu uzyskać szczegółowe informacje o zasadach kwalifikacji na poszczególne kierunki studiów, wymaganych od kandydatów dokumentach i terminie ich składania, jak również o programie kształcenia.

OGÓLNE

www.encklopedia.pl/
Prawdziwa multimediala encyklopedia wydawnictwa "Fogra" w Internecie. 66.000 haseł, 3.000 zdjęć - za darmo!

www.encyklopedia.pl/wiem/conowego.html
Wielka Internetowa Encyklopedia Multimedialna WIEM obejmuje: 72 tys. haseł, 3717 zdjęć, 885 rysunków i map, 180 minut muzyki, 20 minut filmów archiwalnych, 28 minut animacji edukacyjnych, 2 miliony linków hipertekstowych. Stanowi nieocenione źródło informacji naukowej.

INNE STRONY EDUKACYJNE

http://www.interklasa.pl/portal/index/strony Polski portal edukacyjny

www.menis.gov.pl
Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zawiera dane o strukturze MEN, ustawach i rozporządzeniach dotyczących edukacji, materiałach dydaktycznych dla nauczycieli i - przede wszystkim - aktualnościach dotyczących oświaty. Można nawet napisać do ministra.

www.dzieci.pl
"Strona Dzieci Sprawnych Inaczej". Jest tu prawie wszystko, co wiąże się z dziećmi potrzebującymi specjalnej troski: ogłoszenia, kontakty, linki do innych pokrewnych stron /szkoły, fundacje, wspomagające firmy/, omówienia wybranych aktów prawnych, wydawnictwa. Można także pomóc dzieciom, np. kupując namalowane przez nie kartki pocztowe.

http://eduseek.interklasa.pl/  lub www.szkola.pl
"Edukacja w Polskim Internecie". Portal /dla uczniów, nauczycieli i rodziców/, przez który można trafić na strony edukacyjne ułożone wg przedmiotów szkolnych. Oprócz tego linki do strony MEN i kuratoriów oświaty, darmowe programy i różnorakie konkursy.

www.gimnazjum.pl
Witryna mająca w zamierzeniu informować wyłącznie o gimnazjach. Zawiera informacje o reformie systemu edukacji, szkołach i instytucjach oświatowych związanych z gimnazjami, podręcznikach i innych wydawnictwach dla gimnazjalistów. Jest także kalendarium i konkursy dla odwiedzających stronę.

www.szkoly.edu.pl
Strona zajmująca się przede wszystkim szkoleniami organizowanymi dla nauczycieli w związku z akcjami "Internet w Każdej Gminie" i "Internet w Każdym Gimnazjum".

www.ids.edu.pl
"Internet dla Szkół". Strona informująca o efektach głośnego przedsięwzięcia zainicjowanego przez Sejmową Komisję Edukacji. Zawiera informacje i nowości o akcji, wykaz szkół mających swe strony w Internecie, serwis edukacyjny oraz forum gdzie można wymieniać opinie na temat Internetu w szkołach.

www.szkola.net
Nowy portal dzieli swoją zawartość na trzy główne części: dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Sekcja uczniowska wydaje się bardziej nastawiona na rozrywkę - mamy tam m.in. obszerne serwisy o grach komputerowych i filmach. Uczeń ma także do dyspozycji ściągę - zwięzły poradnik o tym jak należy pisać wypracowania, wywiady czy felietony. Portal udostępnia także nauczycielom i uczniom konta e-mail oraz miejsce na strony WWW.

www.wszpwn.com.pl
Zaczątek swojego portalu internetowego pokazały także Wydawnictwa Szkolne PWN. Tutaj znajdą coś dla siebie przede wszystkim nauczyciele. Wydawnictwo umieściło w sieci - pierwsze w Polsce - pełne wydanie nowego podręcznika do matematyki dla I klasy gimnazjum. Ponadto można tam znaleźć materiały metodyczne, programy nauczania, konspekty i scenariusze lekcji. Są także tematyczne kluby dyskusyjne dla nauczycieli i uczniów.

www.cen.gda.pl
Centrum Edukacji Nauczycieli

www.wsip.com.pl
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

www.kbn.gov.pl
Strona Komitetu Badań Naukowych z odsyłaczami do krajowych wyższych uczelni, towarzystw naukowych czy organów rządowych

 

PRAWO


Amba Lex 2000 zawiera potężną bazę aktów normatywnych /ustawy, rozporządzenia, dekrety itp./. Istnieje możliwość robienia własnych notatek a także zakładek. Strona posiada ogromny system wyszukiwania kontekstowego i bieżącą aktualizację

SZTUKA

www.artyzm.com/galeria.htm
W kolekcji znajduje się ponad 300 obrazów namalowanych przez prawie 140 artystów. Jest to jeden z największych zbiorów zeskanowanych reprodukcji dzieł sztuki powstałych w naszym kraju. Serwis można przeszukiwać według nazwiska twórcy oraz tytułu namalowanego przez niego obrazu. Serwis został opracowany w dwóch językach - po polsku i angielsku.

BIBLIOTEKA

www.vulcan.edu.pl/biblioteka
Strona internetowa "Biblioteki w Szkole". Można tam znaleźć m.in. spis treści poszczególnych numerów miesięcznika, /niektóre artykuły w całości/, warunki prenumeraty, różnego rodzaju informacje, kilka inicjatyw, które być może zainteresują nauczycieli bibliotekarzy.

www.abc.com.pl/serwis/mp1997/0347.htm
Normy zatrudnienia - Monitor Polski

http://biblioteka.oeiizk.waw.pl
Bardzo bogaty serwis dla bibliotekarzy

www.biblioteka.edu.pl
Serwis biblioteczny Programu INTERKL@SA

http://ebib.oss.wroc.pl/czasopisma/czas1.php
Polskie czasopisma bibliotekarskie

http://wysylkowa.pl.
Wysylkowa.pl to duża księgarnia internetowa (ponad 60000 pozycji), a także sklep muzyczny oraz biżuteria. Możliwość płatności kartą kredytową oraz wysyłki za pobraniem. Szczegółowy system pomocy oraz możliwość kontaktu z pracownikami zapewniają wygodne, szybkie i bezproblemowe zakupy.

www.pbi.edu.pl/index.html
Polska Biblioteka Internetowa. Zbiory literatury polskiej i publikacje naukowe

http://monika.univ.gda.pl/~literat/books.htm
Biblioteka internetowa - zbiory literatury polskiej

http://mak.bn.org.pl/cgi-bin/makwww.exe?BM=1
Elektroniczna wersja polskiej bibliografii narodowej. Obejmuje literaturę wydaną po roku 1976.

http://makbn.org.pl/cgi-bin/makwww.exe?BM=3
Baza jest elektronicznym zapisem pozycji zawartch w wydawnictwie "Bibliografia Zawartości Czasopism". Zawiera opisy bibliograficzne artykułów wybranych z ok. 1830 czasopism wydanych od 1996 roku.

http://pbl.ibl.poznan.pl/dostep/
Polska Bibliografia Literacka obejmuje prace z zakresu teorii historii literatury, krytyki teatralnej i filmowej, literatury współczesnej i życia literackiego, polskie teksty literackie i paraliterackie oraz ich przekłady, teksty literackie obce w przekładzie na język polski. Rejestruje inne formy recepcji literatury, takie jak: spektakle teatralne i radiowe, teatry telewizji, a także roczną produkcję polskich filmów fabularnych.

http://ipsb.tvp.pl/wps/portal
Polski Słownik Biograficzny

www.slownik-online.pl/index.php
Słownik wyrazów obcych

http://exlibris.biblioteka.prv.pl/
Biblioteka Internetowa Exlibris zawiera największy zbiór literatury polskiej i obcej w formie e-booków

 

JĘZYKI OBCE

INDEKS GAZET Z CAŁEGO ŚWIATA
www.onlinewspapers.com

TŁUMACZENIA
http://world.altavista.com

www.ectaco.com

 SEWRIS DLA PODRÓŻUJĄCYCH PO ŚWIECIE:

www.travlang.com

DZIEŁA LITERATURY ŚWIATOWEJ

http://promo.net/pg /można wykorzystać jako cytaty/

 SŁOWNIKI

http://slowniki.onet.pl /wszystkie/

JĘZYK ANGIELSKI I NIEMIECKI

PORTALE POLSKIE /literatura, telewizja, radio, wiadomości, kultura, historia , teksty piosenek ...itp/

www.profesor.pl

www.oeiizk.edu.pl

www.wszpwn.com.pl

www.jezykiobce.pl

http://jezyk.waw.pl

http://katalog.onet.pl /w: nauka i edukacja; nauki społeczne; humanistyczne; język/

JĘZYK ANGIELSKI

PORTALE INTERNETOWE:
www.eduseek.pl
http://republika.pl/m_marczak
www.angielski.edu.pl
http://republika.pl
www.yahoo.com
www.infoseek.com
www.lycos.com

INNE ADRESY:

www.woe.edu.pl

www.wodip.opole.pl/biuletyn
W " Biuletynie" znajduje się praca Elżbiety Gosławskiej "Anglista poleca adresy internetowe." Praca z dn. 20.12.01

JĘZYK NIEMIECKI

PORTALE POLSKIE

www.filo.pl/niemiecki/index.php

http://przewodnik.onet.pl/1247,1043,0,kraj.html

www.niemiecki.now.pl/interaktywne/1.html

http://republika.pl/piotrbryja/interaktywne/1.html

NIEMIECKI PORTAL
www.goethe.de

Katalog stron niemieckich:

http://katalog.onet.pl/nauka_i_edukacja/nauki_spoleczne_humanistyczne/jezyk_niemiecki/

 Inne strony:

www.niemiecki.w.pl

http://republika.pl/kolebukr/testgramatyczny.htm

http://republika.pl/jniemiecki

JĘZYK FRANCUSKI

 www.francja.com
serwis zawierający mnóstwo porad i informacji dla wybierających się do Francji
 
 
www.wle-france.com
serwis WorldLink Education - firmy umożliwiającej naukę j. francuskiego we Francji, dużo informacji na temat cen kursów, zakwaterowania, zgłoszeń itd.
 

www.francuzik.of.pl
Strona, na której znaleźć można trochę materiałów do nauki języka francuskiego a także innych przedmiotów w tym języku (pliki niestety tylko w formacie PDF)
 

www.notam.uio.no/~hcholm/altlang/ht/French.html
Alternatywny słownik francusko-angielski...

PORTALE POLSKIE

www.jezykiobce.pl

http://francuski.hg.pl

www.francja.com/menu.htm

www.wirtualnafrancja.com/

 Wiadomości:
www.francja.com/wiadomosci.htm

Przewodniki, turystyka:
http://ski-ba.w.interia.pl

http://francja.com/

Rozmówki:
www.merlin.com.pl/katalog/25/6268.html

 

PRZYDATNE ADRESY O STUDIACH ZA GRANICA

www.korba.pl polski serwis, w którym można znaleźć informacje o studiach za granicą
www.europa.korba.pl tu znajdziesz informacje o studiach w Europie
www.ucas.com strona angielskiej organizacji odpowiedzialnej za rekrutację na studiach
www.hero.ac.uk/rae/index.htm ranking uniwersytetów angielskich
www.qaa.ac.uk/revreps/reviewreports.htm ranking uniwersytetów angielskich
www.collegent.com informacje o studiach w USA
www.studyabroad.com podstawowe informacje o studiach na całym świecie
www.srnexpress.com ogólne informacje o systemach finansowania studiów
http://InterEdu.com informacje o studiach w Europie
www.foundersonline.org , www.cof.org , www.iefa.org , www.finaid.org  strony pomocnicze w wyszukiwaniu stypendiów
http://europa.eu.int/ploteus praca i edukacja w krajach UE
www.braintrack.com , http://geowww.uibk.ac.at/univ  adresy wyszukiwarek uczelni
www.language-learning.net największa na świecie baza danych kursów języków obcych i szkół językowych

MATURA 2005

http://katalog.onet.pl/6026,kategoria.html najlepsze strony o maturze - katalog