PLAN PRACY NA 2009 ROK
Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Rzeczniowie

wraz z  filiami
w Pasztowej Woli i Grabowcu.

Konkursy:

• III Powiatowy Międzybiblioteczny Konkurs czytelniczy i medialny „Supeer Głowy 2009”.

Już teraz biblioteki gminne  mogą rozpocząć przygotowania do tego konkursu poprzez współpracę z Gimnazjami na swoim terenie.

• Konkurs: „Libros Lege” popularyzujący czytanie literatury amerykańskiej po angielsku.

Drodzy Czytelnicy wszystkie  informacje  o konkursie LIBROS LEGE znaleźć możecie na  stronie:

• „Skąd te nazwy”- Zanikające nazwy naszych miejscowości. Konkurs historyczny.
  • „Ekologicznie niepoprawni –to My”- konkurs fotograficzny z okazji Dnia Ziemi.

Zajęcia cykliczne:

• Zajęcia promujące Rodzinę –„Pudełko zwane wyobraźnią”, w ramach których ogłoszony zostanie:

-  Konkurs dla dzieci, rodziców i dziadków pt.: „Powiedz Mamie, powiedz Tacie i limeryk napisz bracie” - konkurs powiatowy.

• Tydzień Bibliotek w Powiecie Lipskim. Tegoroczne hasło akcji to:  „Biblioteka  to plus”
  • Kontynuacja zajęć w ramach edukacji konsumenckiej i czytelniczo- medialnej lekcje biblioteczne, prezentacje multimedialne.
  • Udział w akcji:  „Cała Polska Czyta Dzieciom”

Spotkania autorskie:

• Spotkanie autorskie z Katarzyną Kotowską – pisarką podejmującą temat rodziny w swych książkach.
  • Najmłodsi czytelnicy spotkają się z Pawłem  Beręsewiczem pisarzem dla dzieci.
  • Spotkanie z Zenonem Gierałą- „Legendy naszego regionu”

Wystawy:

• Wystawa „Historia i pamięć”-  poświęcona historii naszej gminy oraz społeczności tu żyjącej na przestrzeni lat.

Zwracamy się już dziś do Naszych Czytelników i Mieszkańców Naszej Gminy o udostępnienie zdjęć i dokumentów upamiętniających ważne wydarzenia, które posłużą do przygotowania wystawy (po zeskanowaniu dokumenty zostaną zwrócone).

• Wystawa:  „Kanon Literatury dla dzieci i młodzieży.”
  • Wystawa publikacji: „Poprawna polszczyzna”
  • Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet wystawa pt. „Być poetką” . Wieczór poezji kobiecej. Impreza dla Klubu Seniora.
  • Zaprosimy na wystawy do „Galerii Regionalnych Twórców”.

Spotkania czytelnicze:

Spotkanie z okazji Walentynek –Czytamy głośno „Listy miłosne”, wiersze o miłości, książki młodzieżowe.

Wybór „Super Czytelnika Najmłodszego Pokolenia  Roku 2009”.

„Urodziny Kubusia Puchatka”. Spotkanie dla najmłodszych czytelników, na które zapraszamy również Rodziców.

• Będziemy duuużo czytać na głos- dzieciom i młodzieży.

• Spotkanie astronomiczne pogadanka o Galileuszu i lądowaniu na Księżycu 2009 - Rokiem Astronomii. Prezentacja multimedialna (PRZYPOMINAMY NASZE  PROJEKTY ASTRONOMICZNE).