Konkurs literacki z okazji 70 rocznicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie pod hasłem:

Biblioteka. Oczywiście!

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie krótkiego tekstu literackiego (wierz, esej, opowiadanie lub reportaż) nawiązującego do ciekawego, zabawnego lub zaskakującego wydarzenia związanego z Biblioteką Publiczną w Rzeczniowie.

Każdy uczestnik zgłasza do konkursu jedną pracę dotąd niepublikowaną.

Celem konkursu jest upamiętnienie 70- lecia działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie, promocja placówki i jej pozycji w życiu społecznym i kulturalnym oraz poszerzenie wiedzy na temat biblioteki jako instytucji.

Konkurs adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i osób dorosłych, którzy na przestrzeni 70 lat korzystali i korzystają z zasobów i usług Biblioteki.

Termin trwania konkursu: 1maja do 30 czerwca.

Prace konkursowe dostarczamy w zaklejonej kopercie osobiście lub drogą pocztową.

Dopuszczamy też elektroniczne nadsyłanie prac.

Adres do korespondencji: Gminna i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rzeczniowie Rzeczniów 1, 27- 353 Rzeczniów

e-mail: makrygo@wp.pl

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 23 września 2017 r. na Jubileuszu Biblioteki.

Serdecznie zapraszają do udziału w konkursie dyrektor Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rzeczniowie Krystyna Wójtowicz wraz z całym zespołem Biblioteki.