Odwiedziny w Przedzkolu w Pawliczce

11 stycznia 2017 roku Publiczne Przedszkole w Pawliczce zaprosiło naszą Bibliotekę na spotkanie przedszkolakami.

Przedszkolaki mogły zapoznać się z drogą książki do biblioteki poczynając od pomysłu pisarza poprzez prace ilustratora, wydawnictwa, drukarni, introligatora oraz dystrybucję książki przez księgarnię.

Rozmawialiśmy z dziećmi o czytaniu dzieciom przez rodziców, dziadków. Ważnym tematem było też poszanowanie książek, rownież tych z  biblioteki.

W spotkaniu wykorzystano książki: „Franklin i książka z biblioteki”, „Chwila z książką”, „Franklin czyta kolegom”, „Zbawcy z książek”, „Kim zostanę. Wierszyki o zawodach”, „Wierszyki dla dzieci na każdą okazję”.

Dzieci i Panie Przedszkolanki wręczyły Bibliotekarce własnoręcznie przygotowane podziękowanie.

Obiecujemy, że odwiedzimy Przedszkolaki wkrótce, a tymczasem zapraszamy je do korzystania ze zbiorów naszej Biblioteki.